Normál játékról.
adam1 2004.05.04. 16:14
Itt...
forrás:http://wolf.hcgamer.hu
Fegyverek
Kés: csak testközelből sebez, de még akkor se igen van esélyünk, akár pisztoly ellen sem. Hátulról hatásosabb: ha például egy mit sem sejtő sniper mögé lopakodunk, akkor a célkeresztet a megfelelő helyre irányítva megjelenik egy késes kéz ikon, ilyenkor egy szúrással végezhetünk ellenfelünkkel.
Gránát: megfelelő kezekben halálos fegyver, avatatlan kezekben viszont nagy károkat okozhat a saját csapatunkon belül is. Fontos tudni róla, hogy amint eldobjuk, nem rögtön robban, hanem van bizonyos késleltetési ideje. Minél tovább tartjuk a kezünkben élesítve, annál hamarabb robban eldobás után. Ennek az a nagy előnye, hogy ellenfelünknek nincs ideje reagálni a gránátra, nem tud elfutni.
Colt, Luger: ezt a két fegyvert nem bontom két részre, mert gyakorlatilag semmi különbség nincsen a kettő között. Minden karakternél megtalálható másodlagos fegyver (oldaltól függő, nem tudunk választani a kettő közül). Ha rákényszerülünk használatára, igyekezzünk nagyon pontosan célozni. Fontos megjegyeznem, hogy a lövés olyan gyors amilyen szaporán nyomkodjuk a tűzgombot, tehát sokkal rosszabbul járunk, ha csak folyamatosan nyomva tartjuk.
MP40: a német oldal fegyvere, előnye, hogy távolra a Thompsonénál kisebb a szórása, és 32 töltény fér el a tárjában.
Thompson: a szövetségesek géppisztolya, nem sokban különbözik a német mp40-től a legfeljebb 30 töltényen kívül, talán közelharcban előnyösebb.
Sten: hangtompítós fegyver, melyet csak a Soldier és Lieutenant kasztúak használhatnak. Előnye a kivételesen pontos lövés, hátránya, hogy hamar felmelegszik, és ilyenkor meg kell várni, míg megfelelő "üzemi hőmérsékletre" hűl, ezzel nagy hátrányba kerül használója közvetlen küzdelemben.
Mauser: mesterlövészpuska, amellyel nagy távolságból is akár egy lövéssel végezhetünk a mit sem sejtő ellenféllel. Nagyítása állítható, szerencsére nem megadott skálákban, hanem folyamatosan, persze nem korlátlanul. Hátránya, hogy közelharcban használhatatlan, ugyanis a távcső nélkül hatalmas szórással lő, egyszerűbb, ha inkább elővesszük a pisztolyunkat.
Flamethrower (lángszóró): brutális közelharcfegyver, irdatlan sebzéssel, és viszonylag nagy területet képes halálos lángjával beteríteni. Hátránya, hogy ha aktív a fegyver, akkor lassítja a mozgást, illetve hogy használatakor elég keveset látni a tüzétől. Figyeljünk arra is, hogy könnyű vele saját csapattársainkat is feketére sütni. Amikor éppen nem használjuk, váltsunk más fegyverre, így ismét teljes sebességgel haladhatunk.
Panzerfaust: vállról indítható páncéltörő rakéta, ami "puha" célpontok ellen rendkívül hatásos, egy jól irányzott lövéssel akár 5 ellenfelet is leteríthetünk nagy hatósugarának és sebzésének hála. Hátránya, hogy nagyon lelassítja a karakterünket, és mind ellőni, mind újratölteni hosszadalmas.
Venom: Forgócsövű, nagy tűzerejű fegyver, de tűzereje egyenesen arányos a szórásáéval, tehát pontosan célozni vele nem nagyon lehet. Kiválóan alkalmazható kempeléshez, szűk járatok, folyosók védésére. Ahogy a panzer, ez is lelassítja haladásunkat.
Karekterek
Négyféle karakterrel indulhatunk, mindnek különböző képességei vannak, amikkel segíthetünk társainknak, vagy szükségesek a feladatok megoldásához.
Soldier: a közkatona, amelynek specialitása, hogy az összes fegyvert használhatja (MP40, Thompson, Sten, Mauser, Flamethrower, Panazerfaust, Venom). Sőt, amennyiben az aktuális fegyver kiürül, vagy feleslegessé vált, lehetősége van eldobni, és helyette egy más által elejtett bármilyen fegyvert felvenni.
Lieutenant: ennek a karakternek rendkívül szerteágazóak a képességei, képes lőszert adni csapattársainak, légitámadást hívni füstgránáttal, illetve tüzérségi támogatást kérni távcsövével. Jó tudni, hogy a légitámadás mindig az eldobás irányára merőlegesen érkezik, ezzel számoljunk, ha eldobjuk a füstgránátot, próbáljunk ennek tudatában helyezkedni. A tüzérségi támogatás hat az épületeken belülre is, tehát ha mondjuk egy bunker tetejére aktiváljuk, akkor a bunker belsejében is sebez. A hadnagy háromféle elsődleges fegyvert használhat: MP40, Thompson, Sten.
Medic: a felcsernek sok előnyös tulajdonsága van: életereje folyamatosan regenerálódik, képes medpackok szórásával feljavítani a sérültek hp-ját, és fel tudja támasztani elesett bajtársait, akik 50 hp-tal "élednek újra". Nagy hátránya ennek a kasztnak, hogy egyetlen tár lőszerrel indul, tehát rögtön újjáéledéskor el kell árasztani lőszerrel, és játék közben is folyamatosan dobni neki egy-egy csomagot. Egy ilymódon jól ellátott medic nagyon jó harcos, mivel regenerálódik, és alapból több életpontja van, mint bárki másnak. Előnye az is, hogy minél több medic van a csapatban, annál több a csapattagok maximális életpontja, egy bizonyos határig.
Engineer: a mérnökök feladata a különböző objektumok, falak felrobbantása, illetve az ellenség által élesített dinamit semlegesítése. Ehhez rendelkezésére áll egy dinamit, ami 30 mp alatt újratöltődik, és egy fogó, amivel semlegesítheti/élesítheti a robbanóanyagot. 8 gránáttal és két tár lőszerrel indul. Fontos a csapattársaknak mind semlegesítésnél, mind élesítésnél fedezni a mérnököt, hiszen olyankor nagyon sebezhető.
A képernyő
A képernyőn sok fontos információ látható, nélkülözhetetlen megismerni. Következzen ezek leírása balról jobbra, illetve felülről lefelé. Az általános, játékkal kapcsolatos információkat - ilyenek például, ha valaki meghal, vagy be-/kilép - a bal felső sarokban írja ki a gép. A többiek a képen látható számok szerint:
Óra, zászlók (1): az óra mutatja mennyi időnk van még hátra ebből a körből, ha ez lejár akkor vége a játéknak (kivétel ez alól néhány pálya, mint a Depot, ahol csak az vet véget a körnek, ha valamelyik fél véghezviszi a kijelölt feladatot) . A zászlók jelzik, kinél vannak ellenőrzési pontok (ahol zászlókat húzhatóak fel), hogy halad az objektumok kiiktatása (a fal berobbantása, radar megsemmisítése), illetve a több pályán szereplő megszerzendő dokumentum helyzete is itt látható.
Team overlay (2) a következő rendkívül hasznos adatokat mutatja az összes csapattársunkról (balról jobbra): az illető karaktere (M: orvos, L: hadnagy, S: katona, E: mérnök), neve, holléte és életereje.
Speciális képesség szintje (3): itt láthatjuk, hogy mennyit, illetve, hogy egyáltalán tudjuk-e használni karakterünk különleges tulajdonságát. Engineernél például csak akkor tudunk dinamitot ledobni, ha ez a sáv maximumon van. Folyamatosan töltődik.
Töltényszám (4): a kezünkben lévő fegyver ikonja mellett két szám áll, az első tárban lévő golyómennyiséget mutatja, a másik pedig az összes, ehhez a fegyverhez használható töltény száma.
Iránytű (5): az kevésbé hasznos, hogy mutatja az égtájakat, merre is nézünk, azonban az is megjelenik rajta, ahol töltényért vagy medicért könyörögő csapattársunk jár, vagy ahová a mérnöknek kell a dinamitjét lerakni. A távolságot az ikon nagysága jelzi, minél nagyobb, annál közelebb van.
Életek száma (6): Ha a szerveren limitálva lenne, hányszor éledhetünk újra elhalálozásunk esetén, ezen olvasható, mennyiszer tehetjük még ezt meg.
Életerő (7): az egyik legfontosabb kijelző, azt olvashatjuk le róla, mennyire vagyunk sérültek. Nem árt időben medicért kiáltani, ha már elkelne néhány életcsomag.
Energia (8): a sprint gombunkat nyomva tartva jelentősen megnövelhetjük sebességünket, egy idő után azonban sajnos elfáradunk, erre figyelmeztet ez a kijelző. Az energiát az ugrálás is fogyasztja.
Pontozás
Bár a meccs végén csak az számít, melyik csapat került ki győztesen, érdekes lehet összehasonlítani, miért hány pont is jár.
Öngyilkosság a /kill paranccsal |
-3 pont |
Csapattárs lelövése |
-3 pont |
Zuhanás, préselés, vagy saját fegyver általi halál |
-1 pont |
Ellenfél megölése |
1 pont |
Zászló felhúzása (terület biztosítása) |
1 pont |
Csapattársunk felélesztése |
2 pont |
Dinamit élesítése a felrobbantandó objektumnál |
5 pont |
Ha dinamitunk lerombol egy objektumot |
10 pont |
Általunk eldobott tölténycsomagot medic veszi fe |
1 pont |
|